Międzynarodowa Konferencja Naukowa online „MIASTO, REGION, UZDROWISKO” - Przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń!

Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Sekcja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Komisji Urbanistyki i Architektury PAN w Krakowie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową MIASTO, REGION, UZDROWISKO w dniach 23 - 24 listopada 2023 – wydarzenie online.

Aktualizacja: Termin przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do 25 października 2023!

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „MIASTO, REGION, UZDROWISKO”, odbędzie się w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams w dniach 23-24 listopada 2023r.

Zaplanowane w trakcie Konferencji sesje będą podzielone na panele nawiązujące do problematyki badawczej, którą zajmowała się ŚP. Pani profesor Elżbieta Węcławiowicz - Bilska, w zakresie tematyki regionalnej, poprzez planowane miejscowe po problematykę przestrzeni leczniczych miejscowości uzdrowiskowych oraz architekturę.

Uprzejmie przypominamy, że w trakcie jednej z sesji, podczas Konferencji, zaplanowaliśmy dla Państwa panel poświęcony zagadnieniom praktycznym, związany z nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, oraz możliwościami wykorzystania oprogramowania QGIS do wizualizacji i analiz danych przestrzennych, a także praktycznymi możliwościami wykorzystania w planowaniu przestrzennym baz danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Konferencja organizowana jest pod PATRONATEM:

• Jego Magnificencji Rektora Politechniki Krakowskiej - prof. dra hab. inż. Andrzeja Szaraty
  • Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej - dr hab. inż. arch. Magdaleny Kozień-Woźniak, prof. PK
  • Komisji Urbanistyki i Architektury PAN o. w Krakowie
  • Towarzystwa Urbanistów Polskich o. w Krakowie
  • Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie

RADA NAUKOWA KONFERENCJI

• dr hab. inż. arch. Rafał Blazy, prof. PK - przewodniczący Rady Naukowej (Politechnika Krakowska)
  • prof. dr hab. inż. arch. Agata Bonenberg (Politechnika Poznańska)
  • prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło (Politechnika Śląska)
  • prof. dr hab. inż. arch. Mateusz Gyurkovich (Politechnika Krakowska)
  • doc. dr arch. Matevz Juvancic (University of Ljubljana)
  • dr hab. inż. arch. Elżbieta Kaczmarska (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)
  • prof. dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk (Politechnika Krakowska)
  • dr hab. inż. arch. Magdalena Kozien-Wozniak, prof. PK (Politechnika Krakowska)
  • prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens (Politechnika Gdańska)
  • prof. Alirza Mamedov (Kyiv National University of Construction Architecture)
  • dr hab. inż. arch. Dominika Pazder, prof. PP (Politechnika Poznańska)
  • dr hab inż. arch. Katarzyna Pluta, prof. PW (Politechnika Warszawska)
  • dr hab. inż. arch. Marta Skiba, prof. UZ (Uniwersytet Zielonogórski)
  • dr hab. inż. arch. Matylda Wdowiarz-Bilska, prof. PK (Politechnika Krakowska)
  • doc. dr Swietlana Zacharova (Zaporoski Narodowy Uniwersytet)

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami, miło nam poinformować, że Organizatorzy postanowili wydłużyć termin przyjmowania zgłoszeń do 25 października 2023.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.a5.pk.edu.pl/konferencje/miasto/

Link do Karty zgłoszenia uczestnictwa : https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8qzyXLSsHU-Adm7aPxge7RfTZD1GGARHp7X7f0qbzBhURUdFUzFHSkxOMEVEVjJZT1FSMEhCUjE5US4u
Link do NOWEGO Terminarza i opłat: https://www.a5.pk.edu.pl/konferencje/miasto/terminarz-i-oplaty/

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 października 2023 r.
Termin konferencji: 23 – 24 listopada 2023 r.
Miejsce obrad: MS Teams (Kraków, Politechnika Krakowska)
Kontakt: ewb@pk.edu.pl