Konkurs Imagining Tomorrow Awards

AUDA / INDIE/ ogłasza pierwszą edycję międzynarodowego konkursu projektowego o nazwie "Imagining Tomorrow Awards"- 2023-2024, który obejmuje architekturę, urbanistykę, urbanistykę i projektowanie krajobrazu. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie wyjątkowych projektów, które stawiają czoła najpilniejszym globalnym wyzwaniom, przed którymi stoimy. Od zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju po opiekę zdrowotną i transport, szukamy odważnych i wizjonerskich projektów, które mają potencjał, aby wywrzeć realny wpływ na nasz świat. 

UWAGA: WPISOWE WYNOSI 20 USD. 

Konkurs jest otwarty dla wszystkich obecnych studentów od 3 roku i starszych. Kwalifikują się również kandydaci na pierwszy rok i drugi rok studiów podyplomowych należących do dowolnej dziedziny projektowania - architektury, urbanistyki, urbanistyki, architektury krajobrazu itp.

Ponadto osoby, które ukończyły studia licencjackie / planistyczne / projektowe lub magisterskie w 2018 r. lub później, są również uprawnione do złożenia dowolnego projektu akademickiego, który ukończyły podczas pobytu na swojej uczelni.

Zgłoszenia mogą obejmować zarówno pojedyncze, jak i grupowe projekty akademickie. Studenci mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe lub dowolny projekt studyjny, który jest zgodny z 1 z 6 kategorii tematycznych Nadesłane projekty zostaną opublikowane.

KATEGORIE

ŻYWE SPOŁECZNOŚCI

Ta kategoria jest przeznaczona do planowania i projektowania projektów, w których priorytetem jest dobre samopoczucie i jakość życia WSZYSTKICH mieszkańców. Wpisy te powinny podkreślać takie czynniki, jak bezpieczeństwo i przynależność, możliwość poruszania się pieszo, dostępność podstawowych usług, przystępne cenowo mieszkania i przestrzenie wspólne.

ROZWÓJ PRZYSTOSOWUJĄCY SIĘ DO ZMIAN KLIMATU

Kategoria ta odnosi się do projektów urbanistycznych i planistycznych, które aktywnie przeciwdziałają skutkom zmiany klimatu. Obejmuje integrację odpornych praktyk, zrównoważonych technologii i elastycznej infrastruktury, aby zapewnić, że społeczności mogą skutecznie przetrwać ekstremalne zjawiska pogodowe, rosnące temperatury i inne wyzwania środowiskowe i odzyskać je po nich.

OCHRONA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I REWITALIZACJA MIAST

W tej kategorii nagradzane są projekty mające na celu zachowanie i odrestaurowanie historycznych budynków i dzielnic, a także promowanie zrównoważonej rewitalizacji miast i rozwoju gospodarczego.

Wpisy należące do tej kategorii mogą koncentrować się na renowacji lub adaptacyjnym ponownym wykorzystaniu zabytkowych budynków, rewitalizacji obszarów miejskich lub zmianie przeznaczenia dawnych terenów przemysłowych. 

WYPOCZYNEK I ROZRYWKA

Ta kategoria jest przeznaczona dla projektów, które promują interakcje społeczne, rozrywkę i możliwości spędzania wolnego czasu, które poprawiają jakość życia mieszkańców.

UCZENIE SIĘ WŁĄCZAJĄCE

Ta kategoria jest przeznaczona dla projektów promujących innowacyjne środowiska edukacyjne, które zaspokajają różnorodne style uczenia się, umiejętności i potrzeby. Zgłoszenia mogą obejmować szkoły, uniwersytety, muzea, biblioteki lub centra budowania umiejętności społecznych, w których priorytetem jest dostępność, elastyczne przestrzenie i różnorodne zasoby, aby zapewnić, że każdy, niezależnie od pochodzenia lub umiejętności, może w pełni zaangażować się w proces uczenia się.

ZRÓWNOWAŻONA MOBILNOŚĆ

Ta kategoria wymaga projektów, które poprawiają dostępność, promują zrównoważone opcje transportu oraz tworzą bardziej wydajny i efektywny system mobilności.

 

KRYTERIA SKŁADANIA WNIOSKÓW

Projekt ma być prezentowany na tablicach A1 zorientowanych poziomo/poziomo; Maksymalnie 6 tablic na rejestrację, w tym tablica koncepcyjna/wprowadzająca.

Cały tekst musi być w języku angielskim, z podpisami wyjaśniającymi projekt w razie potrzeby.

Propozycje i pomysły projektowe mogą być prezentowane przy użyciu dowolnej wybranej przez Ciebie techniki; szkice, wizualizacje 3D, zdjęcia modeli, obrazy, rysunki itp.

 Dokument koncepcyjny o długości 200 słów należy przesłać osobno w pliku pdf.

Po pomyślnej rejestracji uczestnicy otrzymają unikalny kod rejestracyjny, który należy umieścić w prawym dolnym rogu każdego arkusza prezentacji A1 oraz w notatce koncepcyjnej. Prosimy nie podawać swojego imienia i nazwiska ani nazwy uczelni ani żadnego innego tekstu identyfikacyjnego na żadnym z arkuszy lub noty koncepcyjnej.

Wszystkie produkty należy przesłać za pośrednictwem formularza Google, do którego link zostanie wysłany e-mailem do uczestnika po pomyślnej rejestracji.

6 arkuszy prezentacji należy przesłać do formularza google jako pojedynczy plik pdf (maksymalnie 100mb). Dokument koncepcyjny o długości 200 słów należy przesłać jako osobny plik PDF.

Nagrody 

  • Certyfikat od AUDA
  • Łączna pula nagród dla 6 finalistow- 2000 USD
  • Możliwość bezpłatnego uczestnictwa w dwóch dowolnych programach AUDA dl każdego zwyciezcy oraz wziecie udziału online w dwoch kursach
  • publikacja prac w czasopiśmie Dronah Journal. I czasopiśmie LA / internetowym

 

REJESTRACJA:

16 grudnia 2023 - 29 stycznia 2024

Uczestnicy z Indii 750 INR

Uczestnicy spoza Indii 20 USD

SKŁADANIE ZGŁOSZEŃ

29 stycznia 2024

WYSTAWA ZAKWALIFIKOWANYCH PRAC

10 - 14 lutego 2024 - W Madurai w Indiach

WYNIKI ETAPU 1 

3 lutego 2024

PREZENTACJA 

2 marca 2024 (Wydarzenie wirtualne)

OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW

3 marca 2024

 

Więcej informacji w broszurze informacyjnej: 

ITA_BRIEF_AUDA_FINAL (pdf, 5,48 MB)