[AKTUALIZACJA] Konkurs Architektury Ceglanej - spotkanie informacyjne na WAPW

Informujemy o Konkursie Architektury Ceglanej, którego ideą jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i płatny staż w renomowanym biurze architektonicznym. Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2024 roku.

[AKTUALIZACJA]: Przedstawiciel firmy Wienerberger opowie o konkursie w najbliższą środę 20.03.2024r. w sali 101 g. 13.00 - 13:15 (15 minut).

Konkurs ma umożliwić pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych, w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji oraz budowanie świadomości piękna architektury ceglanej.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu autorskiej pracy architektonicznej w dowolnej formie rysunku. Obowiązujący format pracy to plansza 100 x 70 cm w układzie poziomym. W konkursie oceniane są niezrealizowane projekty (koncepcje) mogące być wizją zagospodarowania konkretnej przestrzeni w istniejącej, lub abstrakcyjnej lokalizacji. Każdy uczestnik może złożyć pracę w jednej lub obu wyróżnionych kategoriach:

Kategoria I – Dom jednorodzinny

Kategoria II – Budownictwo przyszłości

Nagrody w KONKURSIE w każdej z 2-ch kategorii konkursowej:
I nagroda: 5.000.- zł, oraz dwumiesięczny płatny staż w renomowanym biurze projektowym
II nagroda: 5.000.- zł
III nagroda: 3.000.- zł
(*w przypadku prac dwuosobowych zostanie przyznana połowa nagrody dla każdego z współautorów, tyczy się to również długości stażu)

Regulamin konkursu:

KAC_regulamin-2024-02-20 (pdf, 186,92 kB)

Link do formularza zgłoszenia (termin do 20 maja 2024): Konkurs Architektury Ceglanej

Więcej informacji na stronie: Konkurs Architektury Ceglanej