III miejsce w konkursie A&B oraz wyróżnienie w konkursie TUP na najlepszy dyplom: Michał Ruman - „Oddziaływanie sensoryczne tkanki miejskiej. Redefinicja dominanty przestrzennej w strukturze urbanistycznej…”

Prezentujemy pracę magisterską Michała Rumana obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem dr inż. arch. Agnieszki Wośko-Czeranowskiej, która zdobyła III miejsce w 12. edycji konkursu „Najlepszy dyplom - Architektura” magazynu Architektura i Biznes, a także otrzymała wyróżnienie w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepszą pracę dyplomową.

Pełny tytuł pracy: „Oddziaływanie sensoryczne tkanki miejskiej. Redefinicja dominanty przestrzennej w strukturze urbanistycznej na przykładzie projektu wielofunkcyjnego założenia urbanistycznego w Warszawie”

Uzasadnienie jury:

"Jego dyplomowa praca magisterska obroniona w 2022 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i opracowana pod opieką dr Agnieszki Wośko-Czeranowskiej podejmuje tematykę oddziaływań sensorycznych w przestrzeni miejskiej i aspekty wpływu elementów kompozycji urbanistycznej na jakość życia człowieka w mieście. Autor stara się nakreślić nowy kierunek rozwoju dla dominanty przestrzennej, która najsilniej oddziałuje na użytkownika, tworząc autorski element kompozycji urbanistycznej, czyli dominantę centrotwórczą.”