Gratulujemy absolwentowi WAPW Michałowi Dołbniakowi zwycięstwa w konkursie "Zmień wizję w projekt"! Wygrał projekt "Filtr powietrza dla Warszawy" autorstwa Michała Dołbniaka, absolwenta Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej. Zdaniem jurorów to właśnie ta praca zasłużyła na Grand Prix.

– Koncepcja obiektu położonego w centrum wielomilionowego miasta, który dzięki zastosowaniu powierzchni zielonych i systemów filtrowania powietrza nie tylko nie powoduje dodatkowych zanieczyszczeń, ale przyczynia się do ich redukcji, zasługuje na najwyższe uznanie – mówi Marian Fikus, przewodniczący Jury.

Studencka edycja konkursu „Zmień wizję w projekt” pod hasłem „Rzuć to wszystko co złe”, organizowanego przez ROCKWOOL Polska, miała wyłonić projekty, które wyróżniają się estetyką, funkcjonalnością, a także sposobem zastosowania nowoczesnych rozwiązań budowlanych. Kilkadziesiąt prac studentów architektury oceniło Jury w składzie: Prof. arch. Marian Fikus, członkowie pracowni TOPROJEKT (zwycięzcy Grand Prix w konkursie dla architektów „Zmień wizję w projekt”): Marek Wawrzyniak, Karol Wawrzyniak i Katarzyna Mazurek, a także Piotr Pawlak, ekspert ROCKWOOL Polska.

Wyróżniono też sześć prac: „Dom miejski” projektu Joanny Lemki, „Budynek Centrum Sportowego w Warszawie” Kuby Nowaka, „Gminny dom kultury” projektu Agaty Treli, „Centrum Aktywności Lokalnej” Darii Rutkowkiej, „Piętra Kultury” Elżbiety Szymańskiej i „Kamieniczki” projektu Karoliny Szczygieł.

Konkurs „Zmień wizję w projekt” ROCKWOOL Polska organizowany jest od 2012 roku. Tegoroczna studencka edycja pod hasłem „Rzuć to wszystko co złe” to okazja do rozmowy o tym, jak można dobrze projektować i budować w Polsce.

Więcej informacji na stronie konkursu: http://zmienwizjewprojekt.pl/znamy-zwyciezcow-konkursu-architektonicznego-zmien-wizje-w-projekt-edycja-dla-studentow/