Zapraszamy na publiczną prezentację projektów wykonanych w ramach przedmiotu projekt konserwatorski 2024/25, pod kierunkiem dr inż. arch. Jakuba Krzyczkowskiego i mgr inż. arch. Aleksandry Lewickiej (Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki), dotyczących rewitalizacji wybranych zabytków Raszyna i Falent. Prezentacji towarzyszyć będzie, cykliczna Raszyńska Debata Urbanistyczna, organizowana od lat przez Stowarzyszenie Zmieniamy Gminę Raszyn we współpracy z Centrum Kultury Raszyn. Wydarzenie patronatem objął Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Wójt Gminy Raszyn.
Miejsce: Szklana Austeria, ul. Krakowska 1, Raszyn
Czas: 06 marca 2025, czwartek, 17:30
Zapraszamy na wernisaż prac studenckich wykonanych w wykonanych w ramach zajęć semestralnych projektu konserwatorskiego na naszym wydziale, który odbędzie się 22 marca 2025 o godz. 12:00 w budynku zabytkowej elektrowni w Twierdzy Modlin. Projekt dotyczył integracji architektoniczno-konserwatorskiej zabytkowego obiektu elektrowni Narew na terenie Twierdzy ze współczesnym uzupełnieniem.
Rozpoczynamy rekrutację na nowy kierunek studiów podyplomowych na naszym wydziale, powstały we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej: Procesy projektowe w obiektach i zespołach zabytkowych. Rozpoczęcie 1 edycji - 1 marca 2025, przyjmowanie zgłoszeń zostało przedłużone do 28 lutego 2025. Serdecznie zapraszamy!
Członkowie Koła Naukowego Architektury Rodzimej WAPW oraz pracownicy Pracowni Projektowo-Badawczej WAPW zapraszają na wystawę "Majątek Dylewo", będącą podsumowaniem prac inwentaryzacyjnych i badawczych prowadzonych w latach 2023-24. Wernisaż wystawy - 20.02.2025 r., godz. 15.00 – Galeria WAPW. Wykład arch. Piotra Hardeckiego o majątku w Dylewie - 20.02.2025 r., godz. 16.15 - sala 101. Wystawę można będzie oglądać w dniach 20-28.02.2025 r.
Zapraszamy na wystawę pt. "Szkice plenerowe architektury i krajobrazu" prodziekana ds. studiów naszego wydziału, dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW. Wystawę rozpocznie wernisaż w czwartek 20 lutego 2025 roku o godzinie 18:00 w Galerii DAP3 w Domu Artysty Plastyka OW ZPAP przy ul. Mazowieckiej 11A w Warszawie. Wystawa czynna będzie w dniach od 20 do 25 lutego 2025 roku. Serdecznie zapraszamy!
25 lutego 2025 o godz. 15.00 w budynku Rektorska 4, sala 1.01 odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentek i studentów zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+. Zachęcamy wszystkich planujących wyjazdy na "Erasmusa" do udziału w spotkaniu.
Zapraszamy na kurs projektowy Język włoski z Architekturą/Projekty Współczesnej Architektury Mediolanu przygotowany we współpracy z Politechniką w Mediolanie. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 16:15-17:45. Kurs oferowany w ramach lektoratów tematycznych Studium Języków Obcych w semestrze letnim 2024/25, zapisy przez USOS.
Czy kiedykolwiek rozważałe(a)ś studiowanie w Niemczech? Może wahasz się z powodu bariery językowej lub braku czasu na dłuższą podróż za granicę? Teraz masz szansę na doświadczenie międzynarodowej edukacji opartej na praktyce w Technische Universität Berlin, jednej z najlepszych niemieckich uczelni technologicznych, znajdującej się w samym sercu Berlina.
Naukowcy z naszego wydziału wraz partnerami z Norwegii i Finlandii opracowują technologię przyrostowego wytwarzania (AM) z betonu zbrojonego włóknami aluminiowymi. W ramach projektu „Sustainable Concrete Freeforming for the New European Bauhaus” (SCENE-B) zaplanowano m.in. opracowanie zrównoważonego środowiskowo materiału, adekwatnych technologii wytwarzania przyrostowego oraz zautomatyzowanych metodyk projektowych.
Szkoła Doktorska PW zaprasza do udziału w II konkursie organizowanym w ramach projektu NAWA PROM PW 2024 - konkurs dotyczy finansowania krótkookresowej wymiany akademickiej doktorantów i pracowników uczelni. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w terminie 03.02 – 28.02.2025 r.
Informujemy, że Biuro ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zaprasza na Trening Umiejętności Społecznych (TUS) studentów Politechniki Warszawskiej. Głównym celem Treningu Umiejętności jest rozwinięcie zdolności interpersonalnych oraz radzenia sobie w zróżnicowanych sytuacjach społecznych. Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godzinach 16:00-17:30 w siedzibie Sekcji Psychologów PW przy ul. Mochnackiego 10. Termin przyjmowania zgłoszeń: 9 lutego 2025 r.
CWM PW informuje, że otwarty został nabór na tegoroczną edycję programów stypendialnych Ministerstwa Edukacji Tajwanu: MOE Taiwan Scholarship oraz Huayu Enrichment Scholarship. Pierwszy etap aplikacji na stypendia, czyli przesłanie zgłoszenia przez internetowy system NAWA, trwać będzie do 29 stycznia 2025 r.
Zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej Architecture of Challenges New European Bauhaus – Building Community 2025 która odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2025. Szczegóły w na stronie: LINK
Od lipca tego roku wszystkie nowe miejskie budynki w Warszawie (szkoły, urzędy, budynki mieszkaniowe, biblioteki i inne) będą zgodne z Warszawskim Standardem Zielonego Budynku (WSZB). W związku z tym Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP oraz ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury organizują 23 stycznia (czwartek) o 18.00 prezentację i dyskusję o Warszawskim Standardzie Zielonego Budynku.
W dniach 20-31.01.2025 r. odbędą się międzynarodowe warsztaty architektoniczno-urbanistyczne, których celem jest znajdywanie rozwiązań dla zrównoważonej odbudowy Ukrainy. Polska część warsztatów odbędzie się w Warszawskim Obserwatorium Kultury, przy ul. Marszałkowskiej 34/50. Osoby studiujące na WAPW są zaproszone do wzięcia udziału w tym dwutygodniowym wydarzeniu, w ramach zaliczenia jednego z seminariów.
Rejestracja rozpoczęła się 7 stycznia i potrwa do 24 stycznia 2025 r. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 15 - 22 marca 2025 r. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem krótkich form kształcenia przygotowanym w ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.
Politechnika w Mediolanie (POLIMI) w ramach konsorcjum ENHANCE udostępniła 5 kursów online oferowanych przez Szkołę Doktorską dla studentów studiów magisterskich oraz doktoranckich.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym badaniu: Architektura i urbanistyka a samopoczucie użytkowników przestrzeni publicznych. Jest to wspólne przedsięwzięcie naukowe Wydziału Architektury PW i Instytutu Psychologii PAN. Przewidzieliśmy losowanie biletów do kina dla osób, które wypełnią ankietę. Wypełnienie zajmuje około 20 min.
"3. pkt 2) W semestrze zimowym: w dniu 8 stycznia 2025 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek” – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 2) Zarządzenia nr 23/2024 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24 kwietnia 2024 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2024/2025.
W konkursie na koncepcję modernizacji terenu w południowo-wschodnim narożniku Parku Świętokrzyskiego zwyciężył zespół Studio Widoki Łukasz Stępnik i Lawa Pracownia Architektury Krajobrazu Łukasz Kowalski z Warszawy! Jesteśmy niezwykle dumni, że w zespole autorskim tego ważnego dla miasta projektu znalazł się prowadzący zajęcia na naszym wydziale Łukasz Stępnik oraz nasza doktorantka Milena Trzcinska!
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej świątecznej akcji promocyjnej! W tym magicznym okresie, Biblioteka Wydziałowa pragnie podarować Wam wyjątkowy prezent – książki, które rozgrzeją Wasze serca i umysły. Odwiedź naszą bibliotekę w dniach od 16 grudnia do 20 grudnia. Wybierz jedną z świątecznie zapakowanych książek niespodzianek. Zapraszamy!
W imieniu konsorcjum ENHANCE, do którego należy PW, informujemy o Interdyscyplinarnych zajęciach projektowych dla studentów z uczelni ENHANCE: INCLUSIVE INNOVATION: CO-CREATION OF SMART CITY LIVING LABS.
Zakład Projektowania i Teorii Architektury wraz z Pracownią Architektury Współczesnej, Wnętrz i Form Przemysłowych zapraszają do zapisów na specjalność magisterską: Specjalność AW - Wnętrza i Formy Przemysłowe w Architekturze i Urbanistyce. Termin przesyłania zadania rekrutacyjnego mija 16 grudnia 2024 r.