1 października obchodziliśmy uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2024/2025! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania tego wydarzenia.
Jak to jest studiować za granicą? Masz swoje ulubione miejsce do nauki w Mediolanie, Berlinie lub Trondheim albo w w innym mieście, gdzie znajduje się jedna z 10 uczelni należących do konsorcjum ENHANCE? Podziel się swoimi doświadczeniami związanymi ze studiowania za granicą w ramach ENHANCE i zainspiruj innych studentów do wyjazdu edukacyjnego!
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów studenckich z funduszu ENHANCE Diversity Seed Fund! Studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o środki na projekt promujący różnorodność i integrację w ramach konsorcjum ENHANCE w dwóch rundach - zimowej i letniej. Pracownicy naszej uczelni mogą dołączyć do projektów prowadzonych przez studentów.
[ENG STUDIES] An introductory meeting for first-year students of English Studies will take place on October 9, 2024 12-13 pm (room 103).
[Studia polskojęzyczne] Warsztaty odbyły się 2 października 2024 roku w godz. 8:30-15:15
W konkursie Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze drugie wyróżnienie w dziedzinie Planowanie i Zagospodarowanie przestrzenne otrzymali prowadzący zajęcia na naszym wydziale: Justyna Dziedziejko i Maciej Kaufman oraz Marcin Maraszek i Magdalena Wnęk z konsorcjum spółek: Archigrest Sp. z o.o. i TopoScape Sp. z o.o. za projekt „Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego”. Serdecznie gratulujemy!
Nasze wspaniałe warsztaty OVER-TIME GLASS (Erasmus BIP) w Wenecji i na Murano dobiegły końca.
8 października 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Co warto wiedzieć o Politechnice Warszawskiej? Jakie mamy kierunki i jak się na nie dostać? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać 26 i 27 września podczas wydarzenia w Szkole Głównej Handlowej.
W 7 edycji konkursu „Dyplom z Archicadem”, organizowanym przez firmę WSC, zostało nagrodzonych czworo naszych naszych studentek i studentów! Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami.
Dziekan i Rada Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej uprzejmie zapraszają na UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2024/2025, która odbędzie się w dniu 1 października 2024 roku o godzinie 13:30 w Pawilonie Wystawowym Gmachu Wydziału Architektury PW przy ulicy Koszykowej 55.
Informujemy o Mszy św., która odbędzie się we wtorek 24 września 2024r. o godz. 19.00. tj. w dniu 113 rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP według projektu prof. Oskara Sosnowskiego. Msza św. odprawiona zostanie za dusze profesora Oskara Wiktora Sosnowskiego (1880-1939) oraz Jego wdzięcznych uczniów-architektów: profesora Jana Olafa Chmielewskiego (1895-1974) i profesora Gerarda Antoniego Ciołka (1909-1966).
W dniach 25 sierpnia - 5 września 2024 studentki i studenci naszego wydziału uczestniczyli w Szkole Letniej „Pomorze”. Wydarzenie jest jednym z elementów projektu badawczo-edukacyjnego Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz polskich i międzynarodowych ośrodków akademickich Laboratorium Regionów | Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (niaiu.pl).
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem krótkich form kształcenia na semestr zimowy 2024/25, przygotowanym w ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska. Dostępnych jest niemal 1000 kursów z 10 europejskich uczelni. Większość kursów odbywa się zdalnie, niektóre są prowadzone w formie hybrydowej z zajęciami na miejscu. Za udział w kursach przyznawane są punkty ECTS.
24 września 2024 r. godz. 12:00, sala Rady Wydziału
W dniach 26-28 września w Detroit w Stanach Zjednoczonych odbędzie się amerykańska część obchodów 45-lecia współpracy między University of Detroit Mercy a naszym wydziałem. Część wydarzeń będzie transmitowana i nagrywana.
Zapraszamy! Zapisy na 7 edycję międzywydziałowych studiów podyplomowych „Interdyscyplinarny BIM" trwaja. Studia skierowane są dla osób chcących zwiększyć swoje kompetencje w zakresie technologii BIM. Zostań BIM menadżerem lub koordynatorem BIM. Zajęcia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Wydziale Architektury. Studia trwają dwa semestry, przez łącznie 256 godzin dydaktycznych. Opłata wynosi 11500 zł. Start 7 edycji już 5 października 2024 roku. Zostało tylko kilka ostatnich miejsc, zachęcamy do zgłoszeń!
Rejestracja rozpoczęła się 2 września i potrwa do 13 września 2024 r. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 16 - 23 listopada 2024 r. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu MICROHOME Kingspan Edition organizowanego przez Buildner wyrózniony został projekt pt. „Masurian Microhome”, autorstwa studiujących na naszym wydziale: Maksymiliana Łuszcza, Pawła Wykowskiego i Zofii Zimowskiej. Gratulujemy!
Absolwent naszego wydziału Tomasz Paleski otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards (DEA Awards) za projekt narzędzia „Neuratecture" - będącego integralną częścią pracy magisterskiej pt. Proces projektowania architektury przyjaznej człowiekowi z wykorzystaniem sieci neuronowych. Centrum zdrowia psychicznego w gm. Łomianki, która powstała na naszym wydziale pod kierunkiem dr inż. arch. Eweliny Gawell oraz mgr inż. arch. Sławomira Kowala. Projekt został wyróżniony wraz z innymi 67 pracami z całego świata. Serdecznie gratulujemy!
Prezentujemy projekt Aleksandry Adamskiej i Szymona Kucharczyka z naszego wydziału, który został wyróżniony w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Re-Use Italy. Serdeczne gratulacje!
W drugiej edycji międzynarodowego konkursu Buildner „The Home of Shadows”, honorowe wyróżnienie otrzymały studentki naszego wydziału: Daria Zhelizna i Sofiia Tatarkina za pracę pt. „Follow The Light”, którą prezentujemy w powyższym poście. Przy konkursie studentkom doradzał prowadzący na naszym wydziale mgr inż. arch. Maciej Koczocik. Serdeczne gratulacje dla całego zespołu!
Finalistą Konkursu dla Młodych Architektów 4YoungArchitects organizowanym przez magazyn Builder Polska został absolwent naszego wydziału Przemysław Kiełb. Jury doceniło jego pracę magisterską pt. „Mobilna architektura w czasach pandemii na przykładzie współczesnego lazaretu w Porcie Żerańskim w Warszawie” obronioną pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Radosława Achramowicza, prof. PW. Gratulujemy!
Wyróżnienie w Konkursie dla Młodych Architektów 4YoungArchitects organizowanym przez magazyn Builder Polska zdobył Piotr Gontowski za pracę pt. „Zamieszkiwanie wewnątrz miejskiego podwórza. Dom mieszkalny na warszawskich Sielcach", obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem dr inż. arch. Macieja Miłobędzkiego. Gratulujemy!
II nagrodę w Konkursie dla Młodych Architektów 4YoungArchitects organizowanym przez magazyn Builder Polska zdobyła Agnieszka Wiecha za pracę pt. „Przystań Ludzi Drogi”, obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW, oraz dr inż. arch. Pawła Grodzickiego. Gratulacje dla autorki i promotorów!
W piątek, 2 sierpnia 2024 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia na elewacji budynku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej tablicy poświęconej pamięci Nauczycieli Akademickich, Pracowników i Studentów naszego Wydziału, uczestników Powstania Warszawskiego. Inicjatywa została zrealizowana we współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Tablica stanowi wyraz szacunku oraz formę upamiętnienia związanych z Wydziałem Architektów i Urbanistów, którzy walczyli w Powstaniu.