Tegoroczna OSSA - Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury – zbliża się wielkimi krokami! Tematem, który tym razem został przez nas obrany jako główne hasło warsztatów są WIDMA. Będziemy mieli okazję o nich wspólnie podyskutować już w ostatnim tygodniu sierpnia (28.08 – 01.09.2023) na warszawskiej Pradze.
Politechnika Warszawska po raz kolejny została partnerem Samorządu Województwa Mazowieckiego przy realizacji jubileuszowej XV edycji Konkursu „Innowator Mazowsza”.
W imieniu Prorektora ds. Rozwoju prof. Adama Woźniaka, w związku ze zbliżającym się zakończeniem naboru, który potrwa do dnia 7 sierpnia (poniedziałek) 2023 r., chciałabym serdecznie zachęcić przedstawicieli Państwa jednostek do udziału w Konkursie.
Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.
Film ma na celu promowanie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przez prezentowanie dziedzictwa warszawskiej szkoły rysunku architektonicznego powstałej w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki na WAPW.
Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych w konkursie na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry!
Zespół badawczy pod kierownictwem dr inż. Kingi Zinowiec-Cieplik i mgr inż. Leszka Wiśniewskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do badania percepcji przestrzeni ulic.
10 lipca 2023 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Gmina Tykocin podpisały Porozumienie w sprawie organizacji wyjazdu studialnego do Tykocina poświęconego rysunkowym studiom zagadnień dziedzictwa architektonicznego.
Studentki i studenci specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 odmienili plac Politechniki. Chcesz dowiedzieć się czym jest HA-LAS, czym różni się od lasu, oraz w jaki sposób odpowiada na problem miejskiego hałasu? Zapraszamy! Wczoraj w Auli Głównej PW podsumowaliśmy projekt HAŁAS :W CENTRUM, który Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
realizuje razem z Oddziałem Warszawskim SARP oraz Grupą Saint-Gobain, przy wsparciu licznych partnerów i sponsorów.
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań- Odbudowa Ukrainy" 3-4 lipca 2023 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
You are cordially invited to participate in the International Scientific Conference "Architecture of Challenges- Rebuilding Ukraine" 3-4 July 2023 at the Royal Łazienki Museum in Warsaw.
Dzięki uprzejmości Ulińscy - Szkółka Roślin pojawiły się na nim nowe drzewa i krzewy. Powstaje zielona gęstwina, która będzie się jeszcze rozrastać. Donice do instalacji dostarczył zaś Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
Na dziedzińcu Wydziału Architektury PW praca wre. Studenci studiów magisterskich na specjalności Architektura i Urbanistyka 2 - Miasto jako miejsce do życia szykują komponenty do powstającej instalacji.
To zwieńczenie ich wielomiesięcznej pracy, która odbywała się w ramach corocznej inicjatywy PROJEKT :W CENTRUM. Tegoroczna edycja dotyczy szeroko pojętego HAŁASU.
Studenci tworzą przestrzenną instalację pt. HA-LAS, która zagości tego lata na Placu Politechniki.
Architektki i architekci z Politechniki Warszawskiej odpowiadają na problem hałasu w mieście i odmieniają centrum Warszawy! Zaczęli od Placu Politechniki, na który na czas wakacji wprowadzili nową funkcję użytkową: HA-LAS. Wszystkich, którzy chcą doświadczyć różnicy pomiędzy hałasem a HA-LASEM, zapraszamy na otwarcie instalacji już w środę 28 czerwca o 18:00. Będzie to podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego :W CENTRUM, w ramach którego Oddział Warszawski SARP, Wydział Architektury PW oraz Grupa Saint-Gobain podejmują co roku najważniejsze i najbardziej aktualne miejskie wyzwania.
Z inicjatywy prof. dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej zapoczątkowane zostało w 2023 roku cykliczne wydarzenie pod hasłem stawiamy. Studenci studiów magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, w ramach specjalności A3 – Architektura Technologii i Struktury, Kontekstu i Znaczenia, pod okiem doświadczonej kadry architektów, urbanistów i konstruktorów, mieli okazji zaprojektować, a także wybudować swój projekt semestralny.
Zapraszamy na wystawę prac studentek i studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zrealizowanych w ramach przedmiotu semestralnego - projekt domu jednorodzinnego.
Firma WSC, przyznała i ufundowała nagrody dodatkowe za najlepsze prace wykonane w programie ARCHICAD, w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów, w zadaniu „Wyzwanie Młodego Architekta”. Jedna z nagród trafiła do studentów naszego Wydziału. Gratulujemy!
6 czerwca 2023 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami przy ul. 1 Sierpnia 30B w Warszawie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!
Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zapraszają pracowników i studentów PW na międzynarodowe warsztaty poświęcone roli i znaczeniu sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym. Szczególna uwaga będzie poświęcona wyzwaniom związanym ze stosowaniem narzędzi takich jak ChatGPT.
Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki KRAJOBRAZ ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY W 2022 ROKU: 20 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00.
Zachęcamy Państwa do głosowania na najciekawsze idee projektowe na Wydziale.
Program:
• Wytyczne normy DIN 18040
• Universal Design
• Praktyczny warsztat
29 czerwca 2023 r. godz. 13:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki WAPW zaprasza studentów 6-go semestru st. jedn. na SEMINARIUM WYBIERALNE: REWALORYZACJA ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH
W imieniu Dziekana Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego oraz Prodziekana ds. Studiów Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW zapraszamy na wystawę prac rysunkowych pochodzących ze zbiorów Wydziału Architektury PW.
Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki Notes Archikultury : 2 czerwca 2023 roku, o godzinie 17.30.