Nasi studenci odbywają plener rysunkowy w Tykocinie i okolicach, organizowany przez Koło Naukowe Rysunku WAPW. Na dzisiejszych zajęciach szybkie szkice młyna w Rutce.
Zapraszamy do Galerii WAPW na wystawę historyczno-architektoniczną „Formowanie centrum miasta. Twórcy i budowa MDM”. Otwarcie wystawy: 8.07.2025 o godz. 18.30. Wystawa będzie czynna w dniach 9.07-15.09.2025 (pon-pt 10.00-19.30)
Zapraszamy do udziału w międzynarodowym programie „Re-Skinning Bauhaus Dessau” organizowanym w ramach ERASMUS Blended Intensive Programme (BIP). To wyjątkowa okazja, by wspólnie z uczestnikami z innych uczelni zmierzyć się z wyzwaniem tymczasowej transformacji kultowej fasady budynku Bauhausu w Dessau. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 7 lipca 2025 r.
1 lipca zakończyliśmy dwa dni intensywnych debat, prezentacji i spotkań. Pierwszy dzień spędziliśmy w wyjątkowych przestrzeniach Muzeum Łazienek Królewskich. W imieniu Organizatorów: Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki – serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za obecność i zaangażowanie.
Drugi dzień konferencji „Architecture of Challenges: New European Bauhaus – Building Community 2025” spędziliśmy w inspirujących przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To był czas pełen otwartych rozmów, współdziałania i wymiany doświadczeń. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami tworzyli atmosferę dialogu i wspólnoty. Do zobaczenia za rok!
1 lipca, w Światowym Dniu Architektury, na naszym wydziale odbyło się cykliczne Forum Dziekanów Wydziałów Architektury w Polsce! W wydarzeniu wzięli udział dziekani, prodziekani oraz dyrektorzy jednostek prowadzących kształcenie na kierunkach architektura oraz architektura i urbanistyka w Polsce.
W imieniu Politechniki w Akwizgranie, partnera PW w konsorcjum ENHANCE, zapraszamy na nadchodzące interaktywne warsztaty online organizowane w ramach międzynarodowego projektu DECART, który zrzesza partnerów z Francji, Islandii, Indonezji, Litwy, RPA i Niemiec.
Z radością informujemy, że książka pt. Kompozycja miasta XXI wieku. Rozwiązania urbanistyczne i krajobrazowe, której autorem jest dr hab. inż. arch. Katarzyna Pluta, prof. PW, otrzymała Puchar Naczelnej Organizacji Technicznej TECHNICUS 2025 za najlepszą książkę szerzącą wiedzę techniczną. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!
Już w tę niedzielę – wielkie otwarcie Pawilonu Wspólnoty w Muzeum Łazienki Królewskie / Royal Lazienki! Wspólnie z koordynatorką i kierowniczką Stawiamy_, dr hab. inż. arch. Anną Marią Wierzbicką, zespołem prowadzących oraz dr Marianną Otmianowską, dyrektorką Muzeum Łazienki Królewskie wraz z zespołem, pragniemy zaprosić Was do wspólnego świętowania efektów wielu miesięcy pracy studentów i prowadzących z projektu Stawiamy_!
Druga tura rejestracji na nowy kierunek studiów magisterskich na WAPW: URBS - Urban Redefinition Based Studies rusza już w sierpniu (1-20.08.2025). Jednocześnie zachęcamy do obserwowania strony na Facebooku poświęconej URBS (LINK) - będą tam publikowane najnowsze informacje dotyczące studiów na tym kierunku.
Zapraszamy do lektury artykułu na stronie Architektura i Biznes, w którym opisano efekty warsztatów projektowych naszych studentek i studentów, poświęconych miejscowościom w gminie Lidzbark Warmiński.
Niezmiernie miło nam poinformować, ze w trakcie X Gali Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności" przebudowa gmachu naszego Wydziału zdobyła nagrodę główną (ex aeqo) w kategorii „Obiekt zabytkowy"! Ponadto nagrodzono Szkołę Podstawową nr 406 w Warszawie projektu pracowni Bujnowski Architekci i TopoScape oraz przyznano nagrodę indywidualną dla Piotra Bujnowskiego w kategorii architekt/urbanista.
W dniach 3-4 czerwca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie międzynarodowego konsorcjum projektu SCENE-B, realizowanego w ramach funduszy HORIZON-EIC. Zapraszamy do krótkiego podsumowania wydarzenia.
Z wielką radością pragniemy poinformować, w dniu 12 czerwca 2025 roku odbyło się uroczyste otwarcie Pawilonu w Domu Matki Bożej Serdecznej wspólnoty Chleb Życia - zaprojektowanego przez prowadzących i studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej, kierowniczki specjalności A3 – Architektura, Technologia i Struktura. W wydarzeniu uczestniczyła także siostra Małgorzata Chmielewska.
Konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, zaprasza do dołączenia do projektu ENHANCE Tandemy Profesjonalne skierowanego do doktorantów i pracowników naukowych uczelni ENHANCE.
Zapraszamy do udziału w nowym cyklu spotkań organizowanych wspólnie przez WAPW i NIAiU, poświęconych idei przestrzeni jako dobra wspólnego. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 24 czerwca 2025 r. o godz. 17:00 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 55 (Galeria wydziału Architektury).
W imieniu ubiegłorocznego zespołu Stawiamy_ i pracowni XYstudio s.c. zapraszamy na otwarcie Pawilonu Przyszłości w Domu Matki Bożej Serdecznej (ul. Foliałowa 10, Warszawa). Oficjalne otwarcie odbędzie się już 12 czerwca o 13:00!
Serdecznie zapraszamy 11 czerwca o godz. 18:00 do sali 112 na uroczysty wernisaż wystawy prac studentek i studentów specjalności urbanistycznej AiU2 – Architektura i Urbanistyka 2, którzy w tym semestrze mierzyli się z tematami przestrzeni publicznych, jakości życia w mieście oraz relacji między naturą, a urbanizacją.
Zapraszamy całą społeczność WAPW na wystawę projektów studentek i studentów II semestru! To efekt wielu miesięcy pracy, nauki i twórczego zmagania się z architekturą. Wydarzenie odbędzie się już w środę, 11 czerwca o godz. 18:00 - start na dziedzińcu lub (w razie niepogody) na parterze Wydziału, projekty wystawiane będą w sali 201 (s. Bryły).
W dniach 23-24 maja 2025r. w Lidzbarku Warmińskim, na Krużgankach Zamku Biskupów Warmińskich, odbył się Wernisaż prac Studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej V i VI semestru, którego organizatorami z ramienia uczelni byli dr inż. arch. Ewa Widera i doktorant mgr inż. arch. Kacper Czubek.
Zapraszamy na wystawę grafik Anny Kordowicz-Markuszewskiej oraz spotkanie autorskie z prof. Joanną Giecewicz poświęcone książce „Krajobrazy zwyczajne. Krajobrazy zamieszkane”. Wernisaż wystawy i spotkanie odbędzie się 10 czerwca 2025 o 18:00 w Galerii WAPW na naszym wydziale, a wystawa będzie dostępna do 13 czerwca.
31 maja 2025, w dniu Święta WAPW odbyło się wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie na dyplom prośrodowiskowy. W kategorii prac inżynierskich: wyróżnienie: WIKTOR SAWOCH (Politechnika Wrocławska), II miejsce ex aequo: ZOFIA SOBIERAJ (Politechnika Wrocławska), II miejsce ex aequo: NATALIA SZEWCZYK (Politechnika Wrocławska), I miejsce: JUSTYNA ZWIERNIK (Politechnika Wrocławska). W kategorii prac magisterskich: wyróżnienie: PAULINA KONSEK (Politechnika Śląska), III miejsce: PAWEŁ BIAŁAS (Politechnika Śląska), II miejsce: praca zespołowa MAGDALENA STRAUCHMANN i ALEKSANDRA TĄDEL (Politechnika Wrocławska), I miejsce: PATRYCJA MOSZCZYŃSKA (Politechnika Warszawska)
Publikujemy harmonogram międzynarodowej konferencji naukowej pt. Architecture of Challenges New European Bauhaus - Building Community 2025, która odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2025 roku w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich oraz w Pałacu Czapskich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Szczegóły w artykule