Konkursy: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Termin przesyłania zgłoszeń 16 KWIETNIA 2021 r.

Termin przesyłania zgłoszeń 16 KWIETNIA 2021 r.

Konkurs architektoniczny „GRAJ w ZIELONE zaproś zieleń do wnętrza".
Przedmiotem pracy konkursowej jest zaprojektowanie wnętrza funkcjonującego w symbiozie z wprowadzoną do niego zielenią. Może mieć ono dowolną funkcję lub być tylko wydzielonym fragmentem, któremu ton nadaje zieleń. Oczekujemy niekonwencjonalnych rozwiązań projektowych połączenia architektury wnętrz z różnego typu roślinnością, oraz z odpowiednio dobranym oświetleniem zarówno w porze dziennej, jak i po zachodzie słońca.

Konkurs na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu".
Przedmiotem pracy konkursowej jest zaprojektowanie oświetlenia wnętrza z podkreśleniem wprowadzonej do niego zieleni. Może to być cały system lub też jedna oprawa, która wydobywa zielony detal wnętrzarski albo element wyposażenia wnętrza (stół, siedzisko z elementami zieleni, zielony bar itp. ).

Konkursy skierowane są do studentów kierunków związanych z architekturą, wzornictwem przemysłowym i designem. Ich uczestnikami mogą być zarówno pojedynczy autorzy, jak i zespoły. Celem konkursów jest wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i wolnym od rutyny podejściem do projektowania urządzeń oświetleniowych oraz roli światła w przestrzeni architektonicznej.

Więcej informacji na stronach: www.pzpo.pl oraz www.lightfair.pl.