Panel dyskusyjny: WARTOŚĆ PRACY ARCHITEKTA 2.0 - JAK UCZYĆ? Relacja i zapis wideo z wydarzenia

15 maja 2024 toku na naszym wydziale obył się drugi panel dyskusyjny z cyklu „Wartość pracy architekta”. Tym razem tematem dyskusji było to, jak powinno się uczyć architektury. Do debaty zaprosiliśmy troje wybitnych dydaktyków związanych z naszym wydziałem: prof. arch. Ewę Kuryłowicz, prof. arch. Krystynę Solarek i arch. Michała Sikorskiego. Moderatorem rozmowy był dr arch. Artur Filip. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i zapisu wideo z wydarzenia.

Panel dyskusyjny otworzył dziekan naszego wydziału dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski, a następnie głos zabrał prezes Oddział Warszawski SARP arch. Piotr Bujnowski. W trakcie rozmowy poruszane były kwestie dotyczące wpływu teoretyków i praktyków na nauczanie architektury, ich roli w tym procesie i konieczności adaptacji do stale zmieniających się wymagań współczesnego świata. Omawiane były również kwestie związane ze zdrowiem psychicznych osób nauczających i studiujących architekturę, również w kontekście ostatnich badań zainicjowanych na naszym wydziale, ich wpływu na program studiów i możliwych rozwiązań na przyszłość.

Druga połowa debaty została poświęcona na pytania do panelistów i przemyślenia gości uczestniczących w wydarzeniu na miejscu. Wypowiadali się zarówno nauczyciele, jak i studenci architektury, a także absolwenci i osoby aktywne w zawodzie.Na koniec dyskusji głos ponownie zabrali dziekan Krzysztof Koszewski i prezes OW SARP Piotr Bujnowski, starając się podsumować całą dyskusję i wypunktować najważniejsze działania do podjęcia. 

Zapraszamy do obejrzenia całego panelu dyskusyjnego na naszym kanale YouTube: https://youtu.be/HnCzc7uO0vY?si=MMyqPycN7n_uPk9y 

Niestety nie udało nam się tym razem zapewnić równie wysokiej jakości nagrania jak na poprzedniej dyskusji, z powodu innych zobowiązań naszego partnera technicznego. Mimo to gorąco zachęcamy do wysłuchania tej debaty ze względu na wagę i znaczenie podejmowanych zagadnień. 

Fot. Artur Brzozowski