KOSZYKOWA 55 - podsumowanie poprzednich etapów i zapowiedź etapu III - KONSULTACJI

Koszykowa 55, działamy! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym podsumowaniem (w samym I etapie spłynęło 500 uwag!) dwóch poprzednich etapów projektu i zapraszamy na trzeci - KONSULTACJE już od 1 marca w pokoju 0-217 na WAPW!

Podsumowaliśmy grudniową KOREKTĘ.

Wszyscy łącznie zostawiliśmy na rysunkach ponad 90 karteczek z komentarzami, a na samej makiecie zebrało się ich aż 200.

Do tego ponad 200 komentarzy zapisaliśmy wprost na rysunkach i makiecie.

To łącznie pół tysiąca uwag.

I choć najważniejsze z nich zgłaszane były wielokrotnie, to i tak zebraliśmy aż 135 niepowtarzalnych wskazówek dla władz Wydziału!

Zobaczcie: https://poly.cam/capture/A933E813-78FD-4746-A961-007143933BD5

Wszystko zliczyliśmy i podsumowaliśmy. Uwzględniliśmy też plusy (i minusy) zostawiane przy komentarzach.

Najsilniejsze postulaty to:

·       otworzenie furtki od ulicy Lwowskiej (59 głosów)

·       drukarka/xero w wolnym dostępie (57 głosy)

·       modelarnia (53 głosy)

Kolejne postulaty to:

·       otworzenie sal poza zajęciami dla studentów (39)

·       sklep plastyczny (36)

·       zwiększenie dostępności toalet, np. poprzez koedukacyjny dostęp (32)

·       więcej gniazdek elektrycznych w salach i na korytarzach (24)

·       więcej siedzisk na korytarzach (24)

·       uszczelnienie okien (20)

·       wygodniejsze siedzenia w aulach (18)

·       likwidacja szczelin między kabinami toaletowymi (17)

·       wifi na całym wydziale, na dziedzińcu i w stanie surowym (14)

·       wodopój (13)

·       ciche miejsce pracy (11)

·       publiczne prezentacje zamiast wystaw drukowanych plansz (10)

·       mikrofale i czajniki w wolnym dostępie (10)

Lista jest dużo dłuższa i choć niektóre komentarze zebrały mniej głosów, to nad możliwością ich realizacji pochylił się już Dziekan oraz Dział Administracyjny. W przypadku niektórych już podjęliśmy działania, wiele z nich będziemy realizować sukcesywnie. Jednym z pierwszych, które zamierzamy wdrożyć, jest otwarcie furtki od strony ulicy Lwowskiej, wymaga to jednak kosztownej modernizacji systemu monitoringu. Ułatwi to także dostęp do Wydziału osobom przyjeżdżającym na rowerze, stąd chęć jednoczesnego zapewnienia na dziedzińcu odpowiednich miejsc do zaparkowania jednośladów.

Zaraz po KOREKCIE zorganizowaliśmy KLAUZURĘ, czyli warsztaty projektowe dla studentów, wykładowców i pracowników administracji. Wzięło w nich udział 6 zespołów, łącznie 35 osób! Dziękujemy Wam za udział! Wyniki klauzury również trafiły na biurko Dziekana oraz do zespołu opracowującego wniosek.

Wszystkie uwagi, niektóre wprost, niektóre pośrednio, mają wpływ na powstający wniosek o finansowanie przekształceń Koszykowej 55. Z pomocą materiałów z procesu partycypacji przeanalizowaliśmy obecne i przyszłe potrzeby naszej instytucji oraz określiliśmy cele, które chcemy osiągnąć poprzez modernizację obiektu. Po ustaleniu założeń programowo-funkcjonalnych stworzyliśmy wstępne koncepcyjne studium projektowe. Obecnie pracujemy nad oszacowaniem kosztów inwestycji. W ostatnim etapie procesu zajmiemy się opracowaniem pisemnej części wniosku o dofinansowanie. Dokument ten, obecnie istniejący w wersji roboczej, będzie zawierał kompleksową prezentację projektu, w tym opis założeń, koncepcji, kosztów inwestycji oraz oczekiwanych korzyści dla naszej społeczności akademickiej.

KONSULTACJE: marzec 2024 w pokoju 0-217

Teraz w każdy marcowy piątek (z wyjątkiem 29.03. - ostatniego piątku w miesiącu) w godzinach 14-16:00 zespół przygotowujący wniosek zaprasza do konsultowania przygotowywanej propozycji. Na chętnych czeka wolne biurko w pokoju 0-217, przy którym można na spokojnie przejrzeć materiały, zapoznać się z przygotowywaną propozycją, spisać komentarze czy naszkicować alternatywne możliwości. Zapraszamy!

PODZIĘKOWANIA:

Organizacja KOREKTY nie udałaby się, gdyby nie pomoc: Krzysztofa Nazara, Emilii Oniszczuk i Olgi Rosińskiej, bo to oni wykonali wielką fluo-makietę Koszykowej 55. Dziękujemy też Stanisławowi Podsiadło za odręczne wykonanie pięknych napisów antykwą na szybie w hallu Wydziału oraz Agnieszce Sadowskiej, która uwieczniła rezultaty naszej pracy digitalizując model 3d obrośnięty setkami komentarzy. A kto na całym wydziale na szybach i na lustrach zostawił napisy reklamujące Korektę i Klauzurę…? Grunt, że bardzo dziękujemy zespołowi dbającemu o porządek na Wydziale za opanowanie sytuacji!