Gratulacje dla Piotra Bujnowskiego z powodu sukcesu w Nagrodzie Architektonicznej Prezydenta Warszawy.

Gratulujemy Piotrowi Bujnowskiemu, prowadzącemu zajęcie na naszym wydziale, sukcesów w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy!

Zaprojektowana przez Bujnowski Architekci Szkoła Podstawowa nr 400 w Wilanowie, zdobyła Grand Prix, nagrodę w kategorii obiekty użyteczności publicznej oraz nagrodę za rozwiązania proekologiczne.

Szkoła Podstawowa nr 400 w Wilanowie

Autorzy: Bujnowski Architekci, zespół autorski: Piotr Bujnowski, Martyna Rowicka, Karina Jędrak-Kościesza, współpraca autorska: Julian Kleinrok, Aleksander Stajniak, Krzysztof Makowski, Maciej Osuch, pracownie współpracujące: Sigma. Rodryg Czyż, Mprojekty.pl B. Olejnik M. Olejnik, RS Architektura Krajobrazu

Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa

Szkoła mieści się na zakończeniu Osi Królewskiej w Miasteczku Wilanów. Została zaprojektowana na 750 uczniów. Dwupiętrowy budynek powstał na planie kwadratu, ma w środku duże i zielone patio. Obok mieści się wielofunkcyjna sala sportowa. Jest urządzona na piętrze, poniżej działają mniejsze sale na różne zajęcia. Na stropie parkingu dla samochodów działa boisko. Architektura jest prosta, minimalistyczna. Budynek ma duże, poziome okna i elewacje z cegły ręcznie formowanej. Fasady hali sportowej są wykończone drewnem. Architekci tak mówili o idei swojego projektu: „Zielony dziedziniec z placem zabaw i przestrzeniami rekreacyjnymi takimi jak boiska, ogródki warzywne dla uczniów, strefy i pokoje relaksu czy zielony amfiteatr, sprzyjają rozwojowi fizycznemu i psychicznemu”.