AEC Global Teamwork

Piątka studentów naszego wydziału dopiero co wróciła z wyjazdu rozpoczynającego program AEC Global Teamwork na Stanford University! Tegoroczny semestr projektowy w ramach AEC GT jest wyjątkowy, gdyż uczestniczy w nim aż pięcioro naszych studentów.

Piątka studentów naszego wydziału dopiero co wróciła z wyjazdu rozpoczynającego program AEC Global Teamwork na Stanford University! Tegoroczny semestr projektowy w ramach AEC GT jest wyjątkowy, gdyż uczestniczy w nim aż pięcioro naszych studentów. Studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej mają świetną opinię na Uniwersytecie Stanforda, ugruntowaną na podstawie współpracy trwającej już od kilku lat, w kolejnych edycjach programu.

Amerykańska uczelnia słynie z badań, których celem jest usprawnianie procesu twórczego z wykorzystaniem współczesnych technologii. Ciekawym podejściem jest zwrócenie uwagi na ścisłą współpracę przedstawicieli różnych specjalizacji już przy podejmowaniu pierwszych decyzji projektowych.

Interdyscyplinarne zespoły tworzą studenci architektury, konstrukcji, instalacji oraz zarządzania projektami. Podczas tygodniowych warsztatów szkoleniowych w Kalifornii zostały im zaprezentowane narzędzia projektowe umożliwiające zdalną pracę wszystkich członków zespołu podczas dalszej części programu. Inni uczestniczący studenci reprezentują uczelnie techniczne z całego świata. Tak więc nie tylko odmienne dziedziny, ale również różne kultury i strefy czasowe mogą okazać się wyzwaniem podczas całego przebiegu programu.

Po powrocie studenci między innymi uczestniczą w cotygodniowych wykładach online, korzystają z awatarów do spotkań w wirtualnej rzeczywistości oraz testują w niej modele trójwymiarowe budynków. Wszystko prowadzone jest pod okiem prowadzących z uczelni organizującej, którzy poza klasycznymi korektami projektowymi zwracają bardzo dużo uwagi na organizację pracy oraz sprawną koordynację między dziedzinami.

Trzymamy kciuki i nie możemy doczekać się efektu tego eksperymentu!