Erasmus+ 2017/18

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór na stypendia zagraniczne z programu Erasmus + na rok akademicki 2017/18 dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich WA PW. Serdecznie zapraszamy do udziału w wymianie Erasmus+.

KAPITAŁ MOBILNOŚCI

Program Erasmus+ wprowadza tzw. kapitał mobilności dla każdego z poziomów kształcenia.
Na każdym z nich można skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy.
Do całkowitej liczby miesięcy w ramach każdego poziomu studiów są jednak wliczane wcześniejsze wyjazdy na studia oraz na praktyki z programu LLP Erasmus/Erasmus+ „Uczenie się przez całe życie”.
Od kapitału mobilności w programie Erasmus+ odejmuje się długość pobytu danego studenta na studiach i na praktyce w ramach programu LLP Erasmus/Erasmus+, jeżeli wyjazdy te odbywają się w ramach tego samego cyklu studiów. Oznacza to, że jeżeli student był za granicą na studiach i/lub na praktyce w ramach programu LLP Erasmus/Erasmus+ studiując na studiach pierwszego stopnia, a pobyt trwał np. 6 miesięcy i w momencie wejścia w życie programu Erasmus+ nadal pozostaje na studiach pierwszego stopnia i chce uczestniczyć w programie Erasmus+, wówczas może wyjechać na studia i/lub na praktykę wyłącznie na 6 miesięcy.
To samo dotyczy studiów drugiego stopnia

Do wypełnionego formularza należy załączyć dokumenty wymienione na str. 3 formularza aplikacyjnego lub w pkt. 5.1. Regulaminu rekrutacji.

Przed wypełnianiem formularza zgłoszeniowego prosimy dokładnie zapoznać się z regulaminem uczestnictwa (zasadami określającymi realizację wyjazdów na studia Erasmus+).

Zgłoszenia należy składać w pokoju nr 21.

Ostateczny termin składania zgłoszeń upływa 10 marca 2017 /piątek/ o godzinie 1400.

Aplikacje nie będą przyjmowane po wskazanym terminie, w celu uniknięcia problemów wynikających z dużej ilości zgłoszeń w ostatniej chwili sugerujemy wcześniejsze dostarczenie dokumentów.

Egzaminy językowe odbędą się w terminie 15 marca- 12 kwietnia 2017.