PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ - mgr inż. arch. Anna Tertel

Dziekan i Rada Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zawiadamiają, że dnia
9 maja 2017 r. o godz. 1505
w audytorium im. Stanisława Noakowskiego Wydziału Architektury w Warszawie ul. Koszykowa 55 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej:

mgr inż. arch. Anny Tertel

na temat:

watercity. zagospodarowanie akwenów i terenów przybrzeżnych miast nadmorskich

prof. dr hab. inż. arch. Sławomir Gzell, prof. zw. PW

prof. dr hab. inż. arch. Mieczysław Kochanowski, prof. zw. WSEiZ

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania

prof. dr hab. inż. arch. Wacław Seruga, prof. zw. PŚk

Politechnika Świętokrzyska

Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej ul. Koszykowa 55.

Streszczenia rozprawy oraz recenzje rozprawy zostały zamieszczone

na stronie internetowej Wydziału: www.arch.pw.edu.pl (w zakładce NAUKA).

PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ - mgr inż. arch. Krzysztof Igor Żerosławski

4 kwietnia 2017 r. o godz. 1505

mgr. inż. arch. Krzysztofa Igora Żerosławskiego

na temat:

FUNKCJONALNO-PRZESTRZENNE SKUTKI DEZINDUSTRIALIZACJI WARSZAWY NA PRZYKŁADZIE WYBRANYCH OBSZARÓW

prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Gawlikowski, prof. zw. PW

prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens

Politechnika Gdańska

prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Guranowska-Gruszecka

Archiprix dla Katarzyny Pankowskiej

Archiprix dla absolwentki Wydziału Architektury PW!

Z przyjemnością informujemy, że Katarzyna Pankowska znalazła się w gronie 8 laureatów nagrody Archiprix za najlepsze architektoniczne prace dyplomowe na świecie. Nagrodzony dyplom "Termy miejskie. Przestrzeń sprzyjająca odnalezieniu rownowagi pomiędzy ciałem, duchem i umysłem na terenie Fortu Bema w Warszawie" został wykonany pod kierunkiem arch. Marcina Goncikowskiego. Gratulacje!

Projekt pani Katarzyny Pankowskiej był prezentowany na wystawie najciekawszych dyplomów obronionych w roku 2015 i został opublikowany w katalogu tejże wystawy, wydanym przez Wydział Architektury PW.

link do strony Archiprix

Z opisu autorskiego projektu dyplomowego:

Prezentowany projekt jest próbą zdefiniowania idealnej przestrzeni sprzyjającej odnalezieniu wewnętrznej harmonii. Obiekt wraz z otaczającymi terenami rekreacji czynnej stanowi atrakcyjną ofertę wypoczynku
i relaksu w mieście. Specyfika i różnorodny charakter poszczególnych wnętrz jest wynikiem analiz przeprowadzonych w części teoretycznej pracy, poświęconej rozwojowi funkcji kąpielowej na przestrzeni wieków.
Ze względu na historyczny kontekst jednego z najlepiej zachowanych warszawskich fortów, relacja starej architektury z nowoprojektowaną zajmuje w projekcie kluczowe miejsce. Charakter i architektoniczny język ingerencji jest wynikiem przyjętej koncepcji projektowej, dążącej ku osiągnięciu pożądanej różnorodności wrażeń zmysłowych poszczególnych wnętrz przy jednoczesnym uczytelnieniu i wzbogaceniu historycznego układu fortu. W szerszym kontekście, prezentowany projekt jest próbą odpowiedzi na pytanie o przyszłość warszawskich fortów i ich rolę we współczesnej
tkance miasta.

render blumenbad

przekroj BB IL

render tepidarium

KONKURS NA GRANTY NAUKOWE

Dziekan Wydziału Architektury PW, decyzją nr 3/2017 z dnia 20 lutego 2017 r. ogłosił:
KONKURS NA GRANTY NAUKOWE
Wszystkich pracowników oraz doktorantów Wydziału zainteresowanych udziałem w Konkursie, zapraszamy do zapoznania się z jego warunkami:

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW W KONKURSIE NA GRANTY UPŁYWA DNIA 6 MARCA 2017 R. WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ DO DZIAŁU BADAŃ NAUKOWYCH WYDZIAŁU ARCHITEKTURY (POK 0-104).

PUBLICZNA OBRONA ROZPRAWY DOKTORSKIEJ - mgr inż. arch. Kassim Daghir

7 lutego 2017 r. o godz. 1505
w audytorium im. Stanisława Noakowskiego Wydziału Architektury w Warszawie ul. Koszykowa 55 odbędzie się publiczna dyskusja nad rozprawą doktorską:

mgr. inż. arch. Kassima Daghira

na temat:

Kształtowanie nowej tożsamości miasta Suwałk w świetle współczesnych przemian struktury funkcjonalno-przestrzennej

prof. dr hab. inż. arch. Krystyna Guranowska-Gruszecka

prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens